Specjalizujemy się w walce z wilgocią i jej następstwami, które nie dotykają jedynie zawilgoconych pomieszczeń, ale stanowią również realne zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Grzyb, pleśń czy niektóre alergeny – walkę należy podjąć natychmiast. Jeśli podejrzewasz, że źródłem problemu jest wilgoć, skontaktuj się z nami!

Odgrzybianie ścian

Właściwy proces odgrzybiania ścian poprzedza dokonanie odpowiednich pomiarów wilgoci. Pozwalają one stwierdzić jakie są powody pojawienia się grzyba na ścianie. Nie ma sensu przecież pozbywać się skutków zawilgocenia bez poznania przyczyny ich wystąpienia. Usunięcie grzyba powinno być kompleksowe i polegać na zweryfikowaniu, dlaczego ono ma miejsce. Ten pomiar ma na celu sprawdzenie czy czasem nie występuje punktowa wilgoć, która może być podyktowana przerwaniem instalacji wodnej. Właśnie w takich wypadkach najpierw likwidujemy taką przyczynę, a w dalszej kolejności usuwamy wilgoć (mając pewność co do braku wystąpienia powtórnego zagrzybienia ścian). Bardzo często uszkodzenia w strukturze tynku są tym bezpośrednim powodem pojawienia się pleśni na ścianie. Niemniej jednak, zwykłym powodem może być zła cyrkulacja powietrza. Zaraz po namierzeniu problemu zabieramy się do jego zwalczenia i odgrzybiania twoich ścian oraz przywrócenia im dawnej świetności. Ważne oprócz względów estetycznych ściany jest zwalczanie zagrożenia dla zdrowia osób obecnych w jej pobliżu. Zastosowane specyfiki nie tylko zlikwidują sam grzyb, ale przy okazji pozostaną w pełni bezpieczne dla użytkowników danego obiektu. 

W jaki sposób powstaje grzyb na scianie?

Zarodnie grzybni trafiają na samym początku do wnętrza budynku. Mogą zostać wniesione przez zwierzątko domowe, ale również nic nie stoi na przeszkodzie aby dostały się drogą powietrzną. Wtedy napotykając sprzyjające warunki, np. dostając się w wilgotną szczelinę na otynkowaniu, zaczyna intensyfikować swój rozwój pod warunkiem, że ma do dyspozycji związku organiczne będące źródłem jego pokarmu.     

Jak przygotować pomieszczenie do odgrzybiania?

Do czynności jakie należy podjąć po stronie zleceniodawcy można nadmienić:

  • zdejmujemy z okien firanki, zasłony oraz rolety
  • wyzbywamy się na ten czas dywanów, wycieraczek oraz innych wszelkich materiałów wyścielających podłogę
  • staramy się wynieść przedmioty wnętrz mieszkania, które nie zostały poddane procesom grzybiczym np. pluszaki, zegary itp.
  • pozbywamy się zwierząt z pomieszczenia. 

Jak zapobiegać zagrzybianiu?

Poniżej prezentujemy w jaki sposób należy postępować chcąc uniknąć wystąpienia grzyba na powierzchni naszego tynku.

  • przede wszystkim staramy się zapewnić wentylację w pomieszczeniu – udaremnia to ewentualnym zarodnikom dostęp do wilgoci oraz pozbawia je niezbędnego tlenu
  • właściwa konstrukcja wykończeniowa dachu – brak szczelin którymi mogłaby spływać woda do wewnątrz
  • odpowiednia impregnacja elementów drewnianych – zapobiega wykorzystaniu związków organicznych przez grzyba 
  • odpowiednie materiały budowlane spełniające wyższe standardy – są paro przepuszczalne.

Ile kosztuje odgrzybianie mieszkania?

Cena odgrzybiania mieszkania jest uwarunkowana rodzajem przyczyny jego wystąpienia w tym łatwością jego usunięcia oraz samym procesem osuszania pomieszczenia. W zależności od tego z jaką powierzchnia przyjdzie nam mieć do czynienia adekwatne koszty zostaną wliczone w cenę.  

×
×

Koszyk