Zdarza się, że pojawia się wilgoć pod ociepleniem dachu, czego przyczyną są najczęściej warunki klimatyczne lub wadliwa konstrukcja dachu. Materiały budowlane kurczą się i rozszerzają pod wpływem zmian temperatury, co także wpływa na powstawanie szczelin w dachach. 

Osuszanie zalanych dachów - Wysusz Dom
Osuszanie dachów z Wysusz Dom - Łódź i okolice

Osuszanie dachu Łódź i okolice

Skutkiem nieszczelności w dachu może być kapiąca woda na poddasze, wilgoć na ścianach i suficie, a nawet też pleśń. Dlatego sprawne i dokładne osuszanie dachu jest niezbędne, jeśli chcemy zapobiec kolejnym zniszczeniom spowodowanym wilgocią.

Firma Wysusz Dom zajmuje się precyzyjnym i kompleksowym osuszaniem dachów – od oględzin, przez wykonanie pomiarów, dobór technik i sprzętu do osuszania, aż po  osuszanie i przygotowanie odpowiedniej dokumentacji dla towarzystwa ubezpieczeniowego.

Skontaktuj się z nami.

Osuszanie stropodachu

Wilgoć w stropodachu wpływa na jego wydajność energetyczną, obniżając izolację termiczną prowadzi do powstania pleśni, a w dłuższej perspektywie nawet do mechanicznych uszkodzeń konstrukcji. Im dłużej przekładane jest osuszanie stropodachu, tym koszty naprawy coraz bardziej się zwiększają. Mróz i gromadząca się woda z opadów atmosferycznych penetrują szczeliny konstrukcji stropodachów, woda się zatrzzymuje i niszczy zabudowę.

Osuszanie stropodachu minimalizuje koszty, które trzeba poświęcić na ewentualną odnowę. Dokładnie osuszymy tropodachy przy zastosowaniu wysokiej klasy sprzętu i sprawdzonych technik.

Zalane dachy, poddasza - osuszanie z Wysusz Dom
Zalane dachy, poddasza - osuszanie z Wysusz Dom Łódź i okolice

Osuszanie dachu płaskiego

Dachy płaskie, podobnie jak stropodachy, narażone są na nieustanne zmiany pogody i gwałtowne warunki atmosferyczne, a przez to powstają nieszczelności, rysy oraz niszczy się konstrukcja dachu. Woda w zamkniętej przestrzeni dachu płaskiego nie ma szansy odparować, więc tkwi w szczelinach, po czasie zaczyna kapać, rozwijają się grzyby pleśniowe i wzrastają koszty ogrzewania. Styropian lub wełna mineralna tracą swoje właściwości izolacyjne przez kontakt z wodą.

Skutecznie i precyzyjnie osuszymy Twój dach płaski. Urządzenia, jakich używamy do osuszania, charakteryzują się dużą wydajnością, szybkością działania, niskim zużyciem prądu oraz cichą pracą. Wynajmujemy także osuszacze powietrza.

Osuszanie poddasza

Do przyczyn pojawienia się wilgoci na poddaszu należą:

  • brak wentylacji osuszającej lub jej niedrożność
  • nieszczelna paroizolacja dachu, która chroni strych przed dostaniem się wilgoci z zewnątrz,
  • plastikowe okna dachowe bez nawiewników, które blokują przepływ pary wodnej na zewnątrz, co powoduje skrapla nie się wilgoci na ścianach i stropach,
  • wykorzystanie wilgotnych desek do budowy więźby i niewłaściwe impregnowanie ich,
  • istniejące mostki termiczne, tj. miejsca, przez które ucieka ciepło. 

Wilgoć na poddaszu wpływa też na osłabienie konstrukcji dachowej, pojawienie się pleśni i zniszczeń. Dlatego, gdy tylko zostaje wyryta, należy niezwłocznie osuszyć poddasze. 

Osuszanie dachu, stropodachu, dachu płaskiego z firmą Wysusz Dom

Korzyści / Efekty

Kompleksowe osuszanie

Nasza bogata oferta pozwala na osuszanie każdego rodzaju pomieszczeń,  z wykonaniem bardzo precyzyjnych pomiarów. Klienci mają również możliwość skorzystania z usługi odgrzybiania czy też ozonowania.

 

Jakość i Bezpieczeństwo

Pracujemy na najwyższej jakości specjalistycznym sprzęcie który jest w pełni bezpieczny. Nasze metody osuszania są bezinwazyjne. 

Szkolenia i rozwój

Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje, rozwijając nie tylko naszą ofertę kompleksowego osuszania ale inwestując również w jak najlepszy sprzęt.

Osuszanie dachu i poddasza z firmą Wysusz Dom

Osuszanie zalanych dachów

Często zajmujemy się osuszaniem zalanych dachów. Problem występuje zwykle wtedy, gdy połać dachu została wadliwie wykonana lub uszkodzona i objawia się podczas dużej ulewy. Profesjonalnie osuszamy dachy w różnego rodzaju budyn kach – mieszskalnych, biurowych, przemysłowych itd. Niezależnie od przyczyny powstania wilgoci. Im szybciej dojdzie do osuszania dachu, tym niższe będą koszty jeggo naprawy.

Osuszanie dachu Łódź - cena

Cena osuszania dachu bazuje na kosztorysie, jaki dokonujemy każdorazowo indywidualnie. Jest on zależny od:

  • rozmiaru i stopnia zawilgoconej powierzchni,
  • rodzaju osuszanego materiału budowlanego,
  • powierzchni pomieszczenia.

Skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się więcej.

Rodzaje naszych usług

Ozonowanie

Dezynfekujemy budynki i pomieszczenia bez użycia środków chemicznych.

Odgrzybianie

Firma Wysusz specjalizuje się w walce z wilgocią i jej skutkami.

Wypożyczalnia osuszaczy

Zajmujemy się rownież wypożyczaniem profesjonalnych osuszaczy powietrza.

Inne Usługi

Poza kompleksową usługą osuszania dachów, a także bezgotówkowej formy rozliczenia osuszania, oferujemy również profesjonalne odgrzybianie oraz bezinwazyjne ozonowanie pomieszczeń. Prowadzimy też wypożyczalnię osuszaczy na terenie całego województwa łódzkiego.

O nas

Najwyższa jakość usług jakie świadczymy oraz praca na wysokiej jakości specjalistycznym sprzęcie to nasze atuty. Dajemy gotowe rozwiązania osuszania pomieszczeń, budynków i obiektów, które indywidualnie dobrane zapewniają gwarancję osiągnięcia jak najlepszego efektu w krótkim czasie.

Dzięki naszym usługom szybko i sprawnie osuszysz każde pomieszczenie. Wystarczy, że do nas zadzwonisz, a my w jak najkrótszym czasie pojawimy się u Ciebie i dokonamy bezpłatnych oględzin oraz wszelkich niezbędnych pomiarów. Przedstawimy plan działania oraz wstępny kosztorys.

Osuszanie dachu łódzkie

Zajmujemy się osuszaniem dachów nie tylko w Łodzi, ale całym woj. łódzkim. Osuszamy w miejscowościach takich jak: Zgierz, Stryków, Pabianice, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Koluszki, Ozorków, Rzgów, Tuszyn, Sokolniki, Łęczyca, Brzeziny, Głowno i inne.