Osuszanie wilgoci technologicznej odnosi się do wilgoci, która obecna jest podczas budowy domu czy bloków.
Naturalny proces schnięcia murów budynków w trakcie budowy lub remontu jest powolny, a jego skuteczność – ograniczona. Podczas prac budowlanych pojawia się wilgoć technologiczna, która wstrzymuje dalsze prace związane z wykonaniem tynków i wylewek. Firma Wysusz Dom oferujemy skuteczne usługi osuszania budynków z wilgoci technologicznej, które pozwalają zaoszczędzić czas i uniknąć potencjalnych problemów w przyszłości..

Co to jest osuszanie technologiczne?

Osuszanie technologiczne to najprościej rzecz ujmując, pozbywanie się wilgoci z dosychających, dopiero co położonych tynków. Współczesne budownictwo charakteryzuje znacznie większa precyzja niż dotychczas i to właśnie izolacja pomieszczeń jest największa przyczyną znacznie dłuższego procesu dosychania ścian. Występowanie wilgoci przez jakiś czas było i tak zjawiskiem powszechnym przy nieprecyzyjnym uszczelnianiu elementów mieszkania. Jednak, dzisiejsze prace wykończeniowe pozostawiają dużo dłuższy czas oczekiwania na naturalne wyschnięcie, a mimo wszystko okres oddania budynków do użytku się skrócił. Między innymi dzięki osuszaniu technologicznemu. Wykonanie roboty w tym zakresie pozwala na szybsze dokończenie prac wykończeniowych i tym samym mniejsze koszta, jeśli cena pracowników budowlanych jest zależna bezpośrednio od czasu spędzonego na budowie. Ponadto, budynek, w którym załączone jest ogrzewanie przy niedoschniętych ścianach, wytraca aż 50% generowanego ciepła.

Osuszanie murów Łódź

Na czym polega osuszanie technologiczne?

Do osuszania ścian bardzo często nie wystarczy wzmożone ogrzewanie domowymi sposobami. Mokre plamy na tynkach uniemożliwiają wykonywanie dalszych prac wykończeniowych, wśród których można nadmienić kładzenie glazury, malowanie, zakładanie tapet i innych czynności już wieńczących oddanie do użytku. Do osprzętu jaki ułatwia pozbycie się tej nieznośnej wilgoci należą: osuszacze, dmuchawy, nagrzewnice olejowe, elektryczne bądź gazowe. Jeśli temperatury na zewnątrz są dodatnie, najczęściej stosowane są osuszacze kondensacyjne. W drugim wypadku w okresie zimowym wprowadzane są nagrzewnice, bowiem sam osuszacz zamarznie i nie będzie zdatny do wykorzystania.

Zalety osuszania technologicznego

  • pozwala na kontynuacje prac wykończeniowych już po upływie od 7 do 14 dni
  • upewnia co do właściwie przeprowadzonego procesu osuszania – mamy 100% pewności, że proces ten został poprowadzony prawidłowo
  • zmniejsza koszty pracownicze przy większych inwestycjach budowlanych. Czas zaoszczędzony na naturalnym wysychaniu może być inaczej przeznaczony.

Osuszanie mieszkania w stanie deweloperskim

Osuszanie mieszkania w stanie deweloperskim to rozwiązanie, które pozwoli uniknąć w przyszłości odpadającej farby w przyszłości, odklejania się płytek ceramicznych od podłogi i rozwoju pleśni. Osuszanie i ogrzewanie mieszkania, a także zapewnienie właściwej cyrkulacji powietrza przyspieszą proces naturalnego schnięcia i pozwolą zapobiec negatywnym jego konsekwencjom. Specjalistyczny sprzęt użyty do osusznia pomieszczenia pomoże pozbyć się niechcianej wilgoci.

Osuszanie mieszkania w stanie deweloperskim Wysusz Dom
Osuszanie murów Łódź

Wilgoć jako problem po latach

Niestety, masa firm budowlanych nawet nie dysponuje odpowiednim sprzętem aby „wyciągnąć” wodę z tynków ścian naszego pomieszczenia. Nic więc dziwnego, że wśród budujących się panuje powszechne przekonanie o braku konieczności zamawiania takiej usługi. Uwzględniając nasze uwarunkowania klimatyczne, mając do czynienia z tradycyjną 40 cm grubością ściany schnięcie dotychczasowymi metodami może zająć nawet 3 lata. Oszczędni inwestorzy skłaniający się w stronę zwykłych metod osuszania jak np. wietrzenia czy nagrzewania nie zdają sobie sprawy z nieskuteczności podejmowanych środków. Zwykłe przewietrzanie jest nieskuteczne, a stosowanie lamp nagrzewczych bez kondensatorów powoduje jedynie wnikanie w dalsze warstwy tynku.

Osuszanie przed remontem

Osuszanie przed remontem na szczególnie znaczenie, jeśli decydujemy się na remont na wiosnę. Po zimie w mieszkaniu może gromadzić się jeszcze wilgoć i rozwijać pleśń, która negatywnie wpływa na zdrowie domowników. Wysoka wilgoć, nawet jeśli nie uniemożliwi wykonania remontu, w przyszłości może powodować odklejanie się tynków, farb, płytek lub paneli podłogowych. Dlatego tak ważny jest proces osuszania przed remontem.

Szukasz firmy, która osuszy Twoje pomieszczenia przed remontem?

Osuszanie przed remontem - osuszanie wilgoci technologicznej Wysusz Dom

Korzyści / Efekty

Kompleksowe osuszanie

Nasza bogata oferta pozwala na osuszanie każdego rodzaju pomieszczeń,  z wykonaniem bardzo precyzyjnych pomiarów. Klienci mają również możliwość skorzystania z usługi odgrzybiania czy też ozonowania.

 

Jakość i Bezpieczeństwo

Pracujemy na najwyższej jakości specjalistycznym sprzęcie który jest w pełni bezpieczny. Nasze metody osuszania są bezinwazyjne. 

Szkolenia i rozwój

Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje, rozwijając nie tylko naszą ofertę kompleksowego osuszania ale inwestując również w jak najlepszy sprzęt.

Rodzaje naszych usług

Ozonowanie

Dezynfekujemy budynki i pomieszczenia bez użycia środków chemicznych.

Odgrzybianie

Firma Wysusz specjalizuje się w walce z wilgocią i jej skutkami.

Wypożyczalnia osuszaczy

Zajmujemy się rownież wypożyczaniem profesjonalnych osuszaczy powietrza.

Osuszanie wilgoci technologicznej - cena

Koszt osuszania podposadzkowego jest zależny od kilku czynników taki jak:

  • ilość użytych urządzeń
  • wymiary budynku
  • poziom zawilgocenia pomieszczenia
  • użyte do pracy niezbędne materiały

Nasi technicy zajmują się wykonaniem wszystkich potrzebnych pomiarów, przy użyciu profesjonalnych sprzętów. Dokonujemy także bezpłatnych oględzin. Zapraszamy do kontaktu.

Inne Usługi

Poza kompleksową usługą osuszania wilgoci technologicznej, oferujemy również profesjonale odgrzybianie oraz bezinwazyjne ozonowanie pomieszczeń. Dajemy również możliwość wypożyczenia osuszaczy na terenie całego województwa łódzkiego.

O nas

Najwyższa jakość usług jakie świadczymy oraz praca na wysokiej jakości specjalistycznym sprzęcie to nasze atuty. Dajemy gotowe rozwiązania osuszania pomieszczeń, budynków i obiektów, które indywidualnie dobrane zapewniają gwarancję osiągnięcia jak najlepszego efektu w krótkim czasie.

Osuszanie wilgoci technologicznej

Dzięki naszym usługom szybko i sprawnie osuszysz każde pomieszczenie z wilgoci technologicznej. Wystarczy, że do nas zadzwonisz, a my w jak najkrótszym czasie pojawimy się u Ciebie i dokonamy bezpłatnych oględzin oraz wszelkich niezbędnych pomiarów. Przedstawimy plan działania oraz wstępny kosztorys.

Osuszanie wilgoci technologicznej łódzkie

Zajmujemy się osuszaniem wilgoci technologicznej nie tylko w Łodzi, ale w całym woj. łódzkim. Osuszamy w miejscowościach takich jak: Zgierz, Stryków, Pabianice, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Koluszki, Ozorków, Rzgów, Tuszyn, Sokolniki, Łęczyca, Brzeziny, Głowno i inne.