Ozonowanie to jedna z naszych usług, przydatna dla wszystkich którzy myślą o profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń, mieszkań, domów, firm, biurowców i lokali przemysłowych  bez użycia środków chemicznych. Firma Wysusz Dom ozonuje bezpiecznie i bezinwazyjnie na terenie Łodzi i okolic. Zapraszamy do kontaktu.

Co to jest ozonowanie?

w Ozonowaniu jak sama nazwa wskazuje udział bierze ozon, który jest gazem o silnych właściwościach utleniających. Dzięki procesowi ozonowania można w naturalny biologiczny sposób zachować nieskazitelność przestrzeni, bowiem jest to naturalny dezynfektor obecny w przyrodzie. Zwielokrotniona jego dawka staje się przyczyną śmierci mikroorganizmów, które poddane jego działaniu ulegają śmierci. W coraz to kolejnych dziedzinach życia, zaczyna się adoptować tą metodę dezynfekcji, ze względu na jej bezinwazyjność. Nie jest to nawet środek chemiczny, dlatego nie staje na drodze dla zdrowia obecnych w przestrzeni, w której jest rozprzestrzeniany. 

 

Jakie są zalety ozonowania?

  • Ozon jest naturalnym dezynfektorem powietrza, który nie ma na nas szkodliwego działania (wręcz przeciwnie, czego dowodem jest jego użycie w kosmetyce na skórze) i jest bezpieczny dla środowiska.
  • Z racji tego, że jest gazem może docierać do wszystkich zakamarków.
  • Można korzystać z obiektów poddanych jego działaniu już po 20 minutach, bowiem cząsteczki ozonu ulegają szybkiemu rozpadowi i nie ma po nich żadnego zapachu.

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie to proces, podczas którego używany jest generator ozonu. Do wykonania swojej pracy potrzebny jest mu tlen oraz napięcie elektryczne. Wytwarza on trójatomową cząsteczkę tlenu O3, która w naturalny sposób powstaje przy wyładowaniach podczas burzy. Tworzy ona warstwę ochronną przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Niemniej jednak, skupimy się na jej właściwościach unieszkodliwiających mikroorganizmy. 

Ozonowanie mieszkania

Przed właściwym zabiegiem ozonowania należy pozbyć się wydzielin oraz wszelkiego innego typu substancji będących źródłem nieprzyjemnego zapachu. Ozon pozwala nam pozbyć się skutków oddziaływania wcześniej obecnego czynnika, natomiast nie jest na tyle silny by zwalczyć samą przyczynę u źródła. Usuwamy z pomieszczenia rośliny i wypraszamy zwierzęta. Staramy się nie zostawiać urządzeń zasilanych na prąd oraz innych cennych przedmiotów. W dalszej kolejności izolujemy wnętrze. Umieszczamy dyfuzor ozonowy w wyższej partii pomieszczenia, mając na uwadze że nadtlenek jest cięższy od powietrza i koleją rzeczy opada na podłogę. Idealną sytuacją może być wentylator rozprowadzający cząsteczki trójatomowe tlenu po całej objętości czterech ścian.

Jak długo trwa ozonowanie?

Ozonowanie z reguły trwa około 30 minut przy użyciu adekwatnej do objętości ilości generatorów. W zależności od utrzymania stężenia np. nieszczelności pomieszczenia – czas ten może ulec diametralnemu wydłużeniu. Po skończonej czynności ozonowania wietrzymy nasze „4 ściany” przez około 20 minut. Łącznie przy dobrych wiatrach, a mianowicie ich braku ; ) na całokształt poświęcamy 50 minut nie wliczając przygotowań.

Osuszanie murów Łódź

Korzyści / Efekty

Kompleksowe ozonowanie

Nasza bogata oferta pozwala na ozonowanie każdego rodzaju pomieszczeń,  z wykonaniem bardzo precyzyjnych pomiarów. Klienci mają również możliwość skorzystania z usługi osuszania.

 

Jakość i Bezpieczeństwo

Pracujemy na najwyższej jakości specjalistycznym sprzęcie który jest w pełni bezpieczny. Nasze metody osuszania są bezinwazyjne. 

Szkolenia i rozwój

Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje, rozwijając nie tylko naszą ofertę kompleksowego osuszania ale inwestując również w jak najlepszy sprzęt.

Rodzaje naszych usług

Ozonowanie

Dezynfekujemy budynki i pomieszczenia bez użycia środków chemicznych.

Odgrzybianie

Firma Wysusz specjalizuje się w walce z wilgocią i jej skutkami.

Wypożyczalnia osuszaczy

Zajmujemy się rownież wypożyczaniem profesjonalnych osuszaczy powietrza.

Ozonowanie Łódź - cena

Koszt osuszania po zalaniu jest zależny od kilku czynników taki jak:

  • ilość użytych urządzeń
  • wymiary budynku
  • użyte do pracy niezbędne materiały

Nasi technicy zajmują się wykonaniem wszystkich potrzebnych pomiarów, przy użyciu profesjonalnych sprzętów. Dokonujemy także bezpłatnych oględzin. Zapraszamy do kontaktu.

Inne Usługi

Poza kompleksową usługą ozonowania, oferujemy również profesjonale osuszanie oraz odgrzybianie. Dajemy również możliwość wypożyczenia osuszaczy na terenie całego województwa łódzkiego.

O nas

Najwyższa jakość usług jakie świadczymy oraz praca na wysokiej jakości specjalistycznym sprzęcie to nasze atuty. Dajemy gotowe rozwiązania osuszania pomieszczeń, budynków i obiektów, które indywidualnie dobrane zapewniają gwarancję osiągnięcia jak najlepszego efektu w krótkim czasie.

Ozonowanie

Dzięki naszym usługom szybko i sprawnie zdezynfekujesz każde pomieszczenie. Wystarczy, że do nas zadzwonisz, a my w jak najkrótszym czasie pojawimy się u Ciebie i dokonamy bezpłatnych oględzin oraz wszelkich niezbędnych pomiarów. Przedstawimy plan działania oraz wstępny kosztorys.

Ozonowanie łódzkie

Zajmujemy się ozonowaniem nie tylko w Łodzi ale w całym woj. łódzkim. Ozonujemy w miejscowościach takich jak: Zgierz, Stryków, Pabianice, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Koluszki, Ozorków, Rzgów, Tuszyn, Sokolniki, Łęczyca, Brzeziny, Głowno i inne.