You are currently viewing Pleśń na suficie
Pleśń na suficie
  • Post category:Porady

Pleśń na suficie

Pleśń na suficie to grzyby, które uwielbiają wilgotne powietrze. Sprzyja im brak wentylacji, namnażają się bardzo szybko i uwielbiają wilgoć. Mają szkodliwy wpływ na zdrowie użytkowników pomieszczeń, powodują rozwój alergii i problemy z oddychaniem. Często nie wystarczy jedynie zmycie i zdrapanie pleśni, by mieć pewność, że całkowicie się jej pozbyliśmy. 

Skąd się bierze pleśń na suficie?

Pleśń na suficie może powstać jako skutek np. zalania przez sąsiada z góry. Grzyby pleśniowe rozwijają się także w pomieszczeniach, gdzie nie ma zapewnionej prawidłowej wentylacji lub ściany zewnętrzne budynku są przemarznięte na skutek wadliwej izolacji. Pleśń pojawia się także wskutek wystąpienia przecieków w instalacjach wodno-kanalizacyjnych. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja w sytuacji podejrzenia wycieku.

Pleśń na suficie łazienki

Łazienki to miejsca, w których występuje dużo wilgoci, a często też są one niewystarczająco wietrzone. Zwykle też są to niewielkie pomieszczenia, w których występują idealne okoliczności do rozwoju grzybów. Pleśń na suficie w łazience jest więc często spotykana.

Pleśń w kuchni na suficie

Pleśń w kuchni na suficie, choć pojawia się rzadziej niż w łazience, też może wystąpić. Usunięcie jej jest uciążliwe, ponieważ wymaga przestawiania niektórych sprzętów kuchennych oraz demontowania instalacji. W trudnych sytuacjach warto skorzystać z pomocy fachowców, by dokładnie i trwale pozbyć się pleśni. Dowiedz się więcej o naszych usługach odgrzybiania.

Dodatkowe usługi firmy Wysusz Dom

Poza kompleksową usługą usuwania pleśni z sufitu, oferujemy również profesjonale odgrzybianie oraz ozonowanie pomieszczeń, a także dajemy możliwość wypożyczenia osuszaczy na terenie województwa łódzkiego. Prosimy o kontakt telefoniczny a nasz specjalista dokona wyceny usługi i umówi dogodny termin realizacji:

i2

Ozonowanie

Dezynfekujemy budynki i pomieszczenia bez użycia drażniących i niebezpiecznych środków chemicznych.

i4

Pomiary wilgoci

Wykonujemy dokładne pomiary wilgotności ścian i sufitów (do głębokości 30 cm) oraz względnej wilgotności powietrza.

i3

Badania termowizyjne

Za pomocą kamery termowizyjnej badamy, które miejsce wymagają działania – wymiany, izolacji lub docieplenia. 

odgrzybianie-ikona

Odgrzybianie ścian

Specjalizujemy się w walce z wilgocią i jej skutkami. Skutecznie odgrzybiamy pomieszczenia, usuwamy także pleśń, która może powodować poważne skutki zdrowotne. 

Pleśń na suficie - Wysusz Dom

Jak usunąć pleśń z sufitu? Sposób na pleśń na suficie

Pleśni z sufitu trzeba się jak najszybciej pozbyć i nie oznacza to jedynie zdrapania pleśni, użycia pewnych środków chemicznych i osuszenia sufitu. Koniecznie trzeba też wyeliminować przyczynę powstania grzybów pleśniowych. Niekiedy domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające. Dokładne pozbycie się pleśni jest szczególnie ważne dla alergików i osób, które mają inne problemy ze zdrowiem. Firmy, które profesjonalnie zajmują się odgrzybianiem sufitów maj ą doświadczenie w oferowaniu takich usług i dają gwarancję całkowitego pozbycia się pleśni. Dzięki konsultacji z fachowcami można też odkryć przyczynę powstania pleśni i poznać sposoby, jak zapobiegać jej nawrotom w przyszłości.

Domowe sposoby na to, jak usunąć pleśń na suficie

Domowe sposoby walki z pleśnią opierają się na kilkuetapowych działaniach. Na wstępie weryfikuje się problem i przyczynę powstania grzybów. Trzeba dokładnie sprawdzić izolację, wentylację, szczelność okien i inne możliwe powody. Należy też wykonać wszelkie niezbędne naprawy, które mają doprowadzić do unikania ryzyka pojawienia się pleśni w przyszłości. Jeśli wszystkie naprawy zostały wykonane, czas na pozbycie się nieestetycznego nalotu na suficie.

Żeby pozbyć się pleśni z sufitu musimy zmyć go mokrą szczotką o sztywnym włosiu. Włosie ma za zadanie dokładnie wniknąć we wszystkie wypustki w suficie i ścianach i dokładnie wyczyścić te miejsca. Po umyciu trzeba zastosować specjalne preparaty grzybobójcze, a na koniec odnawia się sufit i ściany farbą.

Ten domowy sposób, choć złożony z kilku etapów, jest możliwy do przeprowadzenia. Problem zaczyna się jednak w sytuacji, gdy grzyb powstał pod płytkami lub tynkiem. W tym celu zwykłe metody mogą nie być wystarczające i niezbędna będzie tu pomoc fachowców. Jeśli szukasz sprawdzonej i zaufanej firmy wybierz Wysusz Dom.

Skontaktuj się z nami.

Pleśń na suficie

 - pełna oferta firmy Wysusz Dom

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz bogatemu zapleczu wszelakich urządzeń jesteśmy w stanie skutecznie usuwać niepotrzebną wilgoć w sposób bezpieczny a efekty naszych działań są długotrwałe. Oferujemy także pomoc w przygotowaniu dokumentacji dla ubezpieczalni.

Osuszanie obiektów

Zajmujemy się osuszaniem budynków mieszkalnych oraz obiektów handlowych i przemysłowych.

Osuszanie domu

Osuszanie domów to jedna z naszych usług. Lokalizujemy źródło wycieku i osuszamy mury oraz posadzki.

Osuszanie mieszkania

Oferujemy swoją pomoc w przypadku zalania mieszkania. Pomagamy w przygotowaniu dokumentacji.

Osuszanie garażu

Wilgoć w garażu często pojawia się w przypadku złej izolacji. Wykonujemy osuszanie i pomagamy zlokalizować nieszczelność.

Osuszanie piwnicy

Wysoki poziom wilgoci w piwnicy generuje masę dodatkowych problemów.

Osuszanie podłogi

Osuszamy podłogę po zalaniu za pomocą najskuteczniejszych metod dobranych do podłoża.

Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe jest niezbędne w przypadku przedostania się wody w głąb warstw podłogi.

Osuszanie pod deskę podłogową

Profesjonalnie osuszamy wylewkę aby jej wilgotność była zgodna z zaleceniami producenta podłogi.

Osuszanie murów

Usuwamy problem zawilgoconych murów zarówno ze starych jak i nowo wybudowanych obiektów.

Osuszanie ścian

Zapewniamy profesjonalne osuszanie ścian wewnątrz budynku dopasowane do zastosowanej technologii.

Osuszanie tynków

Dokładne osuszanie tynków jest niezbędne w przypadku prowadzenia prac remontowych lub budowlanych.

Osuszanie wilgoci technologicznej

Osuszanie wilgoci technologicznej w znacznym stopniu może usprawnić prowadzone prace budowlane.

Osuszanie balkonu/tarasu

Oferujemy pomoc w przypadku przeciekającego i zalanego balkonu lub tarasu.

Osuszanie dachu

Lokalizujemy źródło wycieku i osuszamy przeciekajacy dach.

Osuszanie sufitu

Profesjonalnie osuszamy sufity z wilgoci technologicznej lub po zalaniach.