You are currently viewing Pleśń na suficie
Pleśń na suficie

Pleśń na suficie

Pleśń na suficie to grzyby, które uwielbiają wilgotne powietrze. Sprzyja im brak wentylacji, namnażają się bardzo szybko i uwielbiają wilgoć. Mają szkodliwy wpływ na zdrowie użytkowników pomieszczeń, powodują rozwój alergii i problemy z oddychaniem. Często nie wystarczy jedynie zmycie i zdrapanie pleśni, by mieć pewność, że całkowicie się jej pozbyliśmy. 

Skąd się bierze pleśń na suficie?

Pleśń na suficie może powstać jako skutek np. zalania przez sąsiada z góry. Grzyby pleśniowe rozwijają się także w pomieszczeniach, gdzie nie ma zapewnionej prawidłowej wentylacji lub ściany zewnętrzne budynku są przemarznięte na skutek wadliwej izolacji. Pleśń pojawia się także wskutek wystąpienia przecieków w instalacjach wodno-kanalizacyjnych. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja w sytuacji podejrzenia wycieku.

Pleśń na suficie łazienki

Łazienki to miejsca, w których występuje dużo wilgoci, a często też są one niewystarczająco wietrzone. Zwykle też są to niewielkie pomieszczenia, w których występują idealne okoliczności do rozwoju grzybów. Pleśń na suficie w łazience jest więc często spotykana.

Pleśń w kuchni na suficie

Pleśń w kuchni na suficie, choć pojawia się rzadziej niż w łazience, też może wystąpić. Usunięcie jej jest uciążliwe, ponieważ wymaga przestawiania niektórych sprzętów kuchennych oraz demontowania instalacji. W trudnych sytuacjach warto skorzystać z pomocy fachowców, by dokładnie i trwale pozbyć się pleśni. Dowiedz się więcej o naszych usługach odgrzybiania.

Pleśń na suficie - Wysusz Dom

Jak usunąć pleśń z sufitu? Sposób na pleśń na suficie

Pleśni z sufitu trzeba się jak najszybciej pozbyć i nie oznacza to jedynie zdrapania pleśni, użycia pewnych środków chemicznych i osuszenia sufitu. Koniecznie trzeba też wyeliminować przyczynę powstania grzybów pleśniowych. Niekiedy domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające. Dokładne pozbycie się pleśni jest szczególnie ważne dla alergików i osób, które mają inne problemy ze zdrowiem. Firmy, które profesjonalnie zajmują się odgrzybianiem sufitów maj ą doświadczenie w oferowaniu takich usług i dają gwarancję całkowitego pozbycia się pleśni. Dzięki konsultacji z fachowcami można też odkryć przyczynę powstania pleśni i poznać sposoby, jak zapobiegać jej nawrotom w przyszłości.

Domowe sposoby na to, jak usunąć pleśń na suficie

Domowe sposoby walki z pleśnią opierają się na kilkuetapowych działaniach. Na wstępie weryfikuje się problem i przyczynę powstania grzybów. Trzeba dokładnie sprawdzić izolację, wentylację, szczelność okien i inne możliwe powody. Należy też wykonać wszelkie niezbędne naprawy, które mają doprowadzić do unikania ryzyka pojawienia się pleśni w przyszłości. Jeśli wszystkie naprawy zostały wykonane, czas na pozbycie się nieestetycznego nalotu na suficie.

Żeby pozbyć się pleśni z sufitu musimy zmyć go mokrą szczotką o sztywnym włosiu. Włosie ma za zadanie dokładnie wniknąć we wszystkie wypustki w suficie i ścianach i dokładnie wyczyścić te miejsca. Po umyciu trzeba zastosować specjalne preparaty grzybobójcze, a na koniec odnawia się sufit i ściany farbą.

Ten domowy sposób, choć złożony z kilku etapów, jest możliwy do przeprowadzenia. Problem zaczyna się jednak w sytuacji, gdy grzyb powstał pod płytkami lub tynkiem. W tym celu zwykłe metody mogą nie być wystarczające i niezbędna będzie tu pomoc fachowców. Jeśli szukasz sprawdzonej i zaufanej firmy wybierz Wysusz Dom.

Skontaktuj się z nami.