Dokonujemy pomiarów wilgotności

szlichty, wilgotności ścian i sufitów (do głębokości 30 cm), materiałów budowlanych,  elementów drewnianych czy względnej wilgotności powietrza.

Pomiar wilgoci pozwala na dostarczenie wielu niezbędnych informacji pomocnych przy ustaleniu źródła problemów czy to wystąpienia grzyba, czy przerwania instalacji wodnej. Weryfikuje się tak zwane punkty wilgoci i sprawdza ich przyczyny wystąpienia. Tym samym ocenia się skład elementów konstrukcyjnych oraz ich dalsze nadawanie się do użytku.

Jak wygląda pomiar wilgoci?

Pomiary wilgoci przeprowadzane są przy użyciu metody karbidowej. Działanie wilgotnościomierza w oparciu o tą metodykę polega na sprawdzeniu w jakim stopniu zachodzi rozpad węgliku wapnia w wodzie. Jako efekt procesu tej reakcji powstaje gaz nazywany acetylem i to właśnie on jest weryfikowany przez urządzenie. Jego wydzielanie się z podłoża powoduje ostawanie się do pojemniczka wilgotnościomierza, którego ciśnienie wzrasta i adekwatnie do rodzaju podłoża i wilgotności przyjmuje określony wynik. Jest on sprawdzany w tabelce przez mierzącego i określany jako satysfakcjonujący bądź nie.

Dokonujemy pomiarów wilgotności

  • szlichty
  • wilgotności ścian i sufitów (do głębokości 30 cm)
  • materiałów budowlanych
  • elementów drewnianych
  • czy względnej wilgotności powietrza
Osuszanie murów Łódź

Dlaczego pomiar wilgoci jest tak ważny?

Pomiar wilgoci to rutynowa czynność jaką wykonują ekipy zajmujące się osuszaniem powierzchni i eliminacją drobnoustrojów. Jest to kluczowy pomiar bowiem umożliwia przyjrzenie się następującym potencjalnym problemom.

  • lokalizacja miejsca zawilgocenia
  • weryfikowanie zdatności do malowania ścian czy sufitów
  • sprawdzanie czy można kłaść podłogę
  • również badanie samych elementów do montażu, jak np. drewnianych parkietów
  • określanie punktów rosy

Korzyści / Efekty

Dokładność pomiarów

Nasi specjaliści wykonują bardzo precyzyjne pomiaru wilgoci, niezbędne do wykonania dalszych prac.

 

Jakość i Bezpieczeństwo

Pracujemy na najwyższej jakości specjalistycznym sprzęcie który jest w pełni bezpieczny. Nasze metody osuszania są bezinwazyjne. 

Szkolenia i rozwój

Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje, rozwijając nie tylko naszą ofertę kompleksowego osuszania ale inwestując również w jak najlepszy sprzęt.

Rodzaje naszych usług

Ozonowanie

Dezynfekujemy budynki i pomieszczenia bez użycia środków chemicznych.

Odgrzybianie

Firma Wysusz specjalizuje się w walce z wilgocią i jej skutkami.

Wypożyczalnia osuszaczy

Zajmujemy się rownież wypożyczaniem profesjonalnych osuszaczy powietrza.

Pomiary wilgotności - cena

Nasi technicy zajmują się wykonaniem wszystkich potrzebnych pomiarów, przy użyciu profesjonalnych sprzętów. Dokonujemy także bezpłatnych oględzin. W celu ustalenia szczegółów – zapraszamy do kontaktu.

Inne Usługi

Poza  usługą wykonywania pomiarów wilgotności, oferujemy również profesjonale osuszanie, odgrzybianie oraz bezinwazyjne ozonowanie pomieszczeń. Dajemy również możliwość wypożyczenia osuszaczy na terenie całego województwa łódzkiego.

O nas

Najwyższa jakość usług jakie świadczymy oraz praca na wysokiej jakości specjalistycznym sprzęcie to nasze atuty. Dajemy gotowe rozwiązania osuszania pomieszczeń, budynków i obiektów, które indywidualnie dobrane zapewniają gwarancję osiągnięcia jak najlepszego efektu w krótkim czasie.

Pomiary wilgotności

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu ustalenia wszystkich niezbędnych szczegółów odnośnie pomiarów wilgotności.

Pomiary wilgotności łódzkie

Zajmujemy się wykonywaniem pomiarów wilgotności nie tylko w Łodzi ale całym woj. łódzkim. Pomiary wilgotności przeprowadzamy w miejscowościach takich jak: Zgierz, Stryków, Pabianice, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Koluszki, Ozorków, Rzgów, Tuszyn, Sokolniki, Łęczyca, Brzeziny, Głowno i inne.