Wilgoć na ścianie to zmora wielu domów i mieszkań. Jej pojawienie się szpeci nie tylko nasze oko, ale ma przede wszystkim destrukcyjny wpływ na nasze zdrowie. Aby nie narażać siebie i bliskich na zdrowotne straty, należy jak najszybciej pozbyć się wilgoci. Błyskawiczna reakcja na wilgoć to również mniejsze ryzyko pogłębienia się szkód, związanych z pleśnią na ścianie. Czasami pleśń na naszych ścianach jest w tak zaawansowanym stanie, że potrzebna jest pomoc profesjonalistów. Firma Wysusz Dom oferuje fachowe usługi usuwanie wilgoci ze ścian w mieszkaniach, domach, firmach, biurach. Zapraszamy do kontaktu.

Wilgoć na ścianie - przyczyny

W przypadku wilgoci na ścianie – ważne jest aby znaleźć jej przyczynę, tak aby pozbyć się problemu wilgoci raz na zawsze. Do najczęstszych przyczyn wilgoci należą:

 • duża wilgotność powietrza
 • niewystarczające ocieplenie ścian
 • nieszczelne dachy
 • zła wentylacja
 • nieregularne ogrzewanie i wietrzenie pomieszczeń.

Po usunięciu czynników zewnętrznych trzeba jeszcze zmienić nawyki. Jeśli więc zimą robimy w domu duże pranie, nie zapominajmy o regularnym wietrzeniu. Jeśli dużo gotujemy uchylmy okno, a jeśli zdarza się nam wyjeżdżać na dłużej, nie wyłączajmy w domu ogrzewania. Warto też sprawdzić czy kratki wentylacyjne w kuchni i łazience są drożne. 

Osuszanie murów Łódź

Wilgoć na ścianie przy podłodze

Wilgoć na ścianach przy podłodze może wynikać z następujących przyczyn:

 • rozlania wody na posadzkę – najbardziej prozaiczna przyczyna (wylanie wiadra wody, awaria pralki)
 • nieszczelności wewnętrznej instalacji wodnej – pęknięcia / rozszczelnienia rury z wodą
 • nieszczelności przy stolarce okiennej, nieszczelności przy balkonach i tarasach
 • niewłaściwie wykonanej izolacji ścian fundamentowych (dotyczy parteru budynków)

Jest ona dość często występującym zjawiskiem w wielu domach, warto jednak w bardziej skomplikowanych przypadkach walkę z pleśnią przy ścianach powierzyć fachowcom. Będą oni potrafili zidentyfikować gatunek, który zaatakował dom i dobrać najskuteczniejszy środek grzybobójczy.

Wilgoć na ścianie jak się pozbyć

Prawdą jest, że lepiej zapobiegać, niż leczyć – jeśli jednak zauważymy, że w naszym domu pojawia się coś niepokojącego, nie warto czekać. Jeśli mamy do czynienia z rozwijającym się grzybem w domu, np. grzybem na ścianie – trzeba wyczyścić ją wodą, szorując szczotką ze sztywnym włosiem, i po wysuszeniu nałożyć środek grzybobójczy. Gdy grzyb zaatakował głębiej, zeskrobuje się go lub skuwa tynk. Jeśli grzyb wniknął w ścianę – skuteczne może być skucie tynku do gołego muru i następnie użycie preparatów grzybobójczych. Na pewno konieczne będzie jej docieplenie, nałożenie na ścianę przeciwgrzybiczej warstwy podkładu, a później nowego tynku i farby. Na etapie odkrywek może się okazać, że skala problemu jest większa, np. mury wymagają gruntownego osuszenia. Takie działania warto zlecić specjalistycznej firmie – jak Wysusz Dom która zrobi to skutecznie. Pamiętajmy również, że w ten sposób zlikwidujemy skutki, a nie przyczyny powstawania grzyba. Zanim zaczniemy go usuwać, musimy się zorientować, skąd się on tak naprawdę bierze – inaczej problem będzie nawracać, a nasze wysiłki pójdą na marne.

Wilgoć na ścianie wewnętrznej

Jeśli mokre są ściany wewnętrzne oznacza to, że w budynku doszło do zalania (występowała znaczna ilość wody na posadzce), lub doszło do awarii instalacji wodnej. Mokra ściana jest skutkiem zawilgocenia stropu, a nie przyczyną samą w sobie. Co to znaczy? Oznacza to, że skucie tynku i osuszenie ściany nie pozwoli na likwidację problemu. Ściana stanie się sucha, ale jeśli stoi ona zanurzona w wodzie to po kilkunastu dniach znów stanie się wilgotna.

Plamy na ścianie - wilgoć

Zawilgocenia i wykwity pojawiają się nie tylko w niewentylowanych pomieszczeniach. Problem może wystąpić wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą kondensacją pary wodnej. Warunkiem skutecznego pozbycia się plam i zacieków widocznych na ścianach, jest właściwe zdiagnozowanie i likwidacja przyczyny ich powstania. Jeśli są to plamy nawierzchniowe, powstałe w wyniku zabrudzenia ściany, sprawa jest dość prosta, wystarczy powierzchnię umyć ciepłą wodą lub z niewielką ilością detergentu. Specjalne preparaty do mycia ścian (mydła i płyny malarskie) sprawdzą się w przypadkach trudniejszych, gdy trzeba zmyć z powierzchni substancje smoliste lub tłuste (sadza, oleje, dym tytoniowy).

Jeśli plamy są wynikiem zalania lub stałego przenikania wody lub skraplania się wilgoci, należy podjąć działania bardziej kompleksowe. Przede wszystkim należy usunąć przyczynę powstawania plam i dokładnie osuszyć ścianę. Ślady po jednorazowym zalaniu najlepiej zmyć i zamalować specjalną farbą do plam i zacieków.

Wilgoć na ścianie jak usunąć

Przede wszystkim zadbaj o poprawne usuwanie jej nadmiaru. Sprawdź wentylację, jeśli jest taka konieczność, wyczyść i odsłoń kratki. Podczas gotowania używaj pokrywek i włączaj okap. Dodatkowo często wietrz mieszkanie (niezależnie od pory roku) i odpowiednio ogrzewaj pomieszczenia.

Korzyści / Efekty

Kompleksowe osuszanie

Nasza bogata oferta pozwala na osuszanie każdego rodzaju pomieszczeń,  z wykonaniem bardzo precyzyjnych pomiarów. Klienci mają również możliwość skorzystania z usługi odgrzybiania czy też ozonowania.

 

Jakość i Bezpieczeństwo

Pracujemy na najwyższej jakości preparatach oraz urządzeniach. Używamy tylko tych, które zostały przebadane i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Szkolenia i rozwój

Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje na szkoleniach branżowych u czołowych instruktorów. Sami również aktywnie szkolimy.

Rodzaje naszych usług

Ozonowanie

Dezynfekujemy budynki i pomieszczenia bez użycia środków chemicznych.

Odgrzybianie

Firma Wysusz specjalizuje się w walce z wilgocią i jej skutkami.

Wypożyczalnia osuszaczy

Zajmujemy się rownież wypożyczaniem profesjonalnych osuszaczy powietrza.

Usuwanie wilgoci na ścianie - cena

Koszt usuwanie wilgoci ze ścian jest zależny od kilku czynników, taki jak:

 • ilość użytych urządzeń
 • wymiary budynku
 • stopień zawilgocenia ścian 
 • użyte do pracy materiały

Nasi technicy dokonują wszystkich niezbędnych pomiarów budynku podczas oględzin. Zapraszamy do kontaktu. 

Inne Usługi

Poza kompleksową usługą osuszania ścian a w tym bezgotówkowej formy rozliczenie osuszania, oferujemy również profesjonale odgrzybianie oraz ozonowanie pomieszczeń a także dajemy możliwość wypożyczenia osuszaczy na terenie województwa łódzkiego.

O nas

Najwyższa jakość usług jakie świadczymy oraz praca na wysokiej jakości specjalistycznym sprzęcie to nasze atuty. Dajemy gotowe rozwiązania osuszania pomieszczeń, budynków i obiektów, które indywidualnie dobrane zapewniają gwarancję osiągnięcia jak najlepszego efektu w krótkim czasie.

Osuszanie scian

Dzięki naszym usługom szybko i sprawnie osuszysz każde pomieszczenie. Wystarczy, że do nas zadzwonisz, a my w jak najkrótszym czasie pojawimy się u Ciebie i dokonamy bezpłatnych oględzin oraz wszelkich niezbędnych pomiarów. Przedstawimy plan działania oraz  wstępny kosztorys.