Wilgoć w piwnicy, nieprzyjemny zapach, białe naloty na ścianach – to wyzwanie z którym musiała się zmierzyć nie jedna osoba z nas. Wilgoć w piwnicy to bowiem problem dla całego domu, ponieważ jej pojawienie się rzutuje na całym budynku. Wilgoć jest w stanie spowodować osłabienie konstrukcji budynku, oraz zniszczenie tynków, wywiera również destrukcyjnie działanie na zdrowie człowieka. Wilgoć w piwnicy niesie ze sobą tak dużo szkód, że nie można bagatelizować problemu i należy niezwłocznie się z nim uporać. Dość często potrzebna jest pomoc specjalistów, którzy szybko i skutecznie poradzą sobie z jej usunięciem. Jeśli potrzebujesz takiego wsparcia – zapraszamy do kontaktu.

Sposób na wilgoć w piwnicy

Każda piwnica to odrębna historia domu, która stanowi odmienny przypadek. Dlatego też nie ma jednej recepty a pozbycie się wilgoci z domu, a do każdego zlecenia usuwania wilgoci w piwnicy należy podejść indywidualnie. A wśród metod możemy wyróżnić:

  • osuszanie ścian (tutaj świetnie sprawdzą się osuszacze kondenasycjne)
  • zastosowanie środków grzybobójczych – o właściwościach bioochronnych i biobójczych
  • hydroizolacja – w tej metodzie wykorzystywana jest płynna folia. To gotowy do użycia bezrozpuszczalnikowy materiał uszczelniający. Ma właściwości wodoszczelne i jest wysoce elastyczna
Osuszanie murów Łódź

Wilgoć w piwnicy latem

Lato to dla nas okres by oddychać pełną parą. Również tę zasadę dość często praktykujemy w przypadku naszych pomieszczeń, domów, piwnic. Gdy za oknem pojawia się wysoka temperatura, chętnie otwieramy okna i wietrzymy, licząc na to że wszelkie zapachy, nieprzyjemna woń bezpowrotnie znikną. Liczymy na fakt, że letnie powietrze osuszy naszą wilgotną piwnicę. W rezultacie ciepłe powietrze napływa do zimnej piwnicy i ochładza się, a zbędna wilgoć również w tym przypadku natychmiast skrapla się na zimnych ścianach. To jest zasada tak zwanej kondensacji letniej – przyczyna powstawania nieprzyjemnie wilgotnego klimatu pomieszczenia i najlepsza pożywka dla pleśni.

Wilgoć w starej piwnicy

Stara piwnica rządzi się swoimi prawami i wymaga szczególnej izolacji, ponieważ jest narażona na wysoką wilgoć pojawiającą się od gruntu. Ważne jest zatem aby zabezpieczyć zewnętrzne ściany przed wnikaniem wilgoci z gruntu przylegającego do tych ścian. Istotne jest tutaj wykonanie odpowiedniej izolacji pionowej, która zapewni pełną ochronę murów przed bocznym wnikaniem wilgoci. Stara piwnica a dokładnie jej stan, ma znaczący wpływa na wyższe kondygnacje. Temat izolacji to kolejna bardzo ważna kwestia. Prawidłowo wykonana izolacja lub jej usprawnienie to gwarancja dobrego poziomu względnej wilgotności powietrza w piwnicy. Omówienie zakresu koniecznych robót w kierunku usunięcia pleśni w starej piwnicy,  wymaga przede wszystkim poznania stanu i przyczyn zawilgocenia, a więc przeprowadzenia ekspertyzy na miejscu. Problem jest zawsze do rozwiązania ale na zaawansowanym etapie, tylko przez wyspecjalizowaną firmę. Warto wówczas sięgnąć po specjalistów, którzy dokonają wszelkich niezbędnych pomiarów oraz dobiorą najbardziej skuteczne metody by pozbyć się wilgoci w starej piwnicy.

Jak utrzymać swoje stare piwnice w stanie suchym?

Jest na to kilka sposobów, podpowiadamy zatem jakie ruchy warto praktykować:

  • warto wietrzyć piwnicę w gorące dni – o poranku lub gdy już nadchodzi wieczór i temperatura nie jest aż tak wysoka
  • w okresie letnich dni chłodniejszych warto praktykować wietrzenie kilkakrotnie na dobe
  • należy stale wietrzyć piwnicę jeśli pełni ona również funkcję pralni
  • zimą nie wolno dopuścić do całkowitego wychłodzenia rzadko używanych pomieszczeń piwnicznych, lecz należy delikatnie wyrównywać ich temperaturę i nie zapominać przy tym o codziennym krótkim wietrzeniu.

Korzyści / Efekty

Kompleksowe osuszanie

Nasza bogata oferta pozwala na osuszanie każdego rodzaju pomieszczeń,  z wykonaniem bardzo precyzyjnych pomiarów. Klienci mają również możliwość skorzystania z usługi odgrzybiania czy też ozonowania.

 

Jakość i Bezpieczeństwo

Pracujemy na najwyższej jakości preparatach oraz urządzeniach. Używamy tylko tych, które zostały przebadane i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Szkolenia i rozwój

Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje na szkoleniach branżowych u czołowych instruktorów. Sami również aktywnie szkolimy.

Rodzaje naszych usług

Ozonowanie

Dezynfekujemy budynki i pomieszczenia bez użycia środków chemicznych.

Odgrzybianie

Firma Wysusz specjalizuje się w walce z wilgocią i jej skutkami.

Wypożyczalnia osuszaczy

Zajmujemy się rownież wypożyczaniem profesjonalnych osuszaczy powietrza.

Usuwanie wilgoci w starej piwnicy - cena

Koszt usuwania wilgoci z piwnicy jest zależny od kilku czynników, taki jak:

ilość użytych urządzeń
wymiary budynku
stopień zawilgocenia piwnicy
użyte do pracy materiały

Nasi technicy dokonują wszystkich niezbędnych pomiarów budynku podczas oględzin. Zapraszamy do kontaktu. 

Inne Usługi

Poza kompleksową usługą osuszania a w tym bezgotówkowej formy rozliczenie osuszania, oferujemy również profesjonale odgrzybianie oraz ozonowanie pomieszczeń a także dajemy możliwość wypożyczenia osuszaczy na terenie województwa łódzkiego.

O nas

Najwyższa jakość usług jakie świadczymy oraz praca na wysokiej jakości specjalistycznym sprzęcie to nasze atuty. Dajemy gotowe rozwiązania osuszania pomieszczeń, budynków i obiektów, które indywidualnie dobrane zapewniają gwarancję osiągnięcia jak najlepszego efektu w krótkim czasie.

Osuszanie piwnicy

Dzięki naszym usługom szybko i sprawnie osuszysz każde pomieszczenie. Wystarczy, że do nas zadzwonisz, a my w jak najkrótszym czasie pojawimy się u Ciebie i dokonamy bezpłatnych oględzin oraz wszelkich niezbędnych pomiarów. Przedstawimy plan działania oraz  wstępny kosztorys.