Zalanie mieszkania, poddasza przez sąsiada? 

A może zalanie piwnicy na skutek silnej burzy czy nagłej ulewy?

Znamy dobrze wszystkie te problemy, z którymi borykają się nasi klienci. Często na skutek nieoczekiwanych wydarzeń, w ferworze emocji nie wiemy jak działać. Na szczęście od tego jesteśmy my – firma WysuszDom, która od lat zajmuje się profesjonalnym osuszaniem zalanych budynków i pomieszczeń na terenie województwa łódzkiego, a także poza jego granicami.

Kompleksowo zajmiemy się doprowadzeniem zalanego mieszkania do stanu pierwotnego.

Zalanie mieszkania spowodowało liczne szkody?

Pomożemy w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji dla ubezpieczyciela. Zajmujemy się tym na co dzień w naszej pracy i doskonale wiemy kiedy i jakiego rodzaju dokumenty są niezbędne w procesie odszkodowawczym. Możesz nam zaufać. Jesteśmy profesjonalistami. Działamy w branży od lat. Można na nas polegać. Zaopatrzeni w specjalistyczny sprzęt wykonujemy prace związane z osuszaniem mieszkań po zalaniach szybko i sprawnie.

Posiadamy telefony alarmowe do nagłych zdarzeń. Możesz do nas zadzwonić od razu po zalaniu, a nasi specjaliści szybko i dokładnie przeprowadzą proces oceny szkody oraz dobiorą najbardziej odpowiednie metody ich likwidacji. Skontaktuj się z WysuszDom jak najszybciej po zalaniu mieszkania – im szybciej zaczniemy działać, tym mniejsze ryzyko wystąpienia poważnych szkód. 

Od lat pomagamy klientom, poszkodowanym
w wyniku zalania domu lub firmy.

Obfite opady czy awariainstalacji często powodować mogą olbrzymie straty, które my w większości przypadków zminimalizujemy.
Działamy szybko i skutecznie. Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

Zalanie mieszkanie - częste pytania?

Nastąpiło zalanie - co najpierw

W pierwszej kolejności doradzamy bezpośrednią wizytę u sąsiada w celu uniknięcia dalszego zalewania. Być może twój sąsiad z góry nawet nie ma pojęcia, że występuje u niego awaria sprzętu powodującego u ciebie problemy w mieszkaniu. Jeśli nie mamy możliwości wpływu na ograniczenie przecieku z jego strony, udajemy się do piwnicy i zakręcamy zawory wodno-kanalizacyjne. To powinno zredukować ewentualny dalszy napływ cieczy do twojego mieszkania. Wezwij służby, a następnie do czasu przyjazdu postaraj się zminimalizować skutki obecności już występujących u ciebie w przestrzeni mieszkalnej cieczy. Na własną rękę do tego czasu zacznij sprzątanie usuwając wodę, jednak pamiętaj aby samemu nie naprawiać pękniętych rur. Co najwyżej możesz je zatamować. Naprawa osób nieznających się na tym fachu może odroczyć jeszcze poważniejsze skutki pęknięcia w czasie. Dlatego pamiętaj, aby zachować tą robotę specjaliście. Będziesz miał pewność co do prawidłowo wykonanej pracy i być może unikniesz powtórki, tylko że z jeszcze gorszymi dla ciebie konsekwencjami. 

Gdzie zgłosić zalanie mieszkania przez sąsiada?

Chcąc dochodzić swoich roszczeń finansowych udaj się do spółdzielni i ściągnij na oględziny twojego mieszkania jej reprezentanta. W wyniku jego odwiedzin uzupełnisz protokół zalania. Jest to dokument weryfikujący sprawcę oraz tym samym poszkodowanych. Pomoże Ci on w dopełnieniu dalszych kroków przy uzyskiwaniu odszkodowania za ubezpieczone mieszkanie. Po skontaktowaniu się z ubezpieczycielem, zacznij jeszcze przed jego przyjazdem dokumentować w formie zdjęć  nabyte szkody. Zwykle od momentu kontaktu do przyjazdu może upłynąć kilka dni czekania. Nasza firma samodzielnie prowadzi dokumentację, abyś mógł zaprezentować przedstawicielowi ubezpieczeniowemu pełną skalę zniszczeń. Pamiętaj, że skutki twojego zalania mogą być mniej widoczne z biegiem czasu, a skrupulatnie przeprowadzona analiza zniszczeń i usystematyzowanie dowodów będzie dla Ciebie gwarantem odszkodowania.

Odszkodowanie za zalanie mieszkania - jaka kwota?

Sporządź jeszcze jeden protokół zalania, tym razem tyczący się naruszenia stanu twojego dorobku jaki znajdował się w mieszkaniu. Po kolei opisuj stan kolejno nadmienianych przedmiotów z największą szczegółowością.  Jeśli jesteś osobą wynajmująca mieszkanie postaraj się zdobyć podpis najemcy potwierdzający prawidłowość nadmienionych informacji. Jeśli sąsiad podaje się jako winny całej zaistniałej sytuacji, spróbuj również dołączyć jego. Jeśli Ci się uda zaaranżuj składanie podpisu w obecności reprezentanta spółdzielni. Wyzbędziesz się w zupełności jakichkolwiek wątpliwości organu sądowego w twojej kwestii, a zdecydowanie przyda się jeśli sąsiad zacznie powątpiewać w swoją winę składając zeznania. Wszystko to co robisz zwiększa szansę na właściwe ocenienie szkód przez ubezpieczyciela, dlatego przygotuj paragony za uszkodzone mienie. Jako wcześniejszy dowód posiadania w nienaruszonym stanie mogą służyć fotografie przedstawiające te obiekty. Pamiętaj, ze nasza firma może jedynie swoim działaniem udokumentować widniejące straty, jednak poddany w wątpliwość może być wcześniejszy (sprzed zalania) stan twojego mienia. W wypadku samej wyceny szkód mieszkania warto skorzystać z kalkulatora remontowego. Dzięki niemu prawidłowo wyceni się niezbędne prace i całkowity kosztorys zwrotu jaki można się spodziewać. Jeśli sąsiad podaje się jako winny i posiada ubezpieczenie sprawa jest bardzo prosta. W ciągu 3 dni musimy zgłosić swoje roszczenie finansowe, następnie przyjeżdża likwidator, a spodziewany czas uzyskania odszkodowania to 30 dni. 

Czy można napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela ws. zalania mieszkania?

Niestety, zdarzają się przypadki kiedy firma ubezpieczeniowa zaniża wartość wydarzonej szkody. Warto mieć na uwadze, że zapadająca decyzja nie jest ostateczna i każdy ubezpieczający się ma pełne prawo się od niej odwołać. 

Profesjonalna pomoc - zminimalizowane straty

Niestety, czasami nawet najsolidniejsze mury poddają się szkodliwemu działaniu wody. Potrafi ona w krótkim czasie wyrządzić naprawdę dużo szkód, zarówno takich, widocznych gołym okiem, jak i tych głęboko ukrytych. Skutki zawilgocenia pozostałego po zalaniu mogą stanowić problem nie tylko natychmiastowo, ale również w okresie nawet kilku miesięcy, generując dodatkowe straty oraz niszcząc strukturę muru. Samodzielne próby osuszania pomieszczeń nie dadzą oczekiwanych rezultatów, ponieważ nie pozwalają one na usunięcie wody, która wniknęła głęboko do wnętrza ścian i podłóg. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem, które gwarantuje pełną skuteczność, jest profesjonalna pomoc w identyfikacji problemu i osuszanie z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń.

Dokumentacja dla ubezpieczycieli

W każdej sytuacji, po zakończeniu prac przy osuszaniu pomieszczeń, przygotowujemy kompleksową dokumentację dla ubezpieczyciela. Sporządzony przez nas protokół jest podstawą przy zgłaszaniu szkody i wypłacie odszkodowania. Jeżeli chcesz sprawnie załatwić formalności ze swoim ubezpieczycielem, skorzystaj z usług profesjonalistów.